Fundacja Polska Przedsiębiorcza rozpoczęła realizację projektu pn. „Implement HUB – program akceleracji rozwiązań naukowych i patentów powstających na uczelniach wyższych województwa kujawsko-pomorskiego” w ramach programu „DIALOG” ogłoszonego przez Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego.
Konferencja Inauguracyjna została zorganizowana została w siedzibie Business Link Toruń , ul. Władysława Łokietka 5.
Projekt „Implement HUB – program akceleracji rozwiązań naukowych i patentów powstających na uczelniach wyższych województwa kujawsko-pomorskiego” w założeniu obejmuje uczelnie naszego regionu:
- Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy,
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
- Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu,
- Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Toruniu.
Ideą dwuletniego programu jest wsparcie działań służących budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej.
Program jest ukierunkowany na wspieranie działań zmierzających do: implementacji rozwiązań prowadzących do podwyższania, jakości i konkurencyjności prowadzonych badań naukowych, w tym związanych z umiędzynarodowieniem, efektywną ewaluacją podejmowanych działań, wzmacnianiem kadry naukowo-dydaktycznej; pobudzenia innowacyjności oraz stworzenia mechanizmów współpracy między nauką a gospodarką.
Na konferencji swoje innowacyjne rozwiązania prezentowali m.in. naukowcy z UTP w Bydgoszczy:
- Dr n.med. Stanisław Jung z projektem: PUMP CHEST – Innowacyjny aparat korygujący deformacje klatki piersiowej kurzej
- Dr inż. Wojciech Poćwiardowski z projektem: Konstrukcja mieszalnika do mieszania materiałów ziarnistych z wibracyjnym układem napędowym zataczająco – śrubowym – Dobór i optymalizacja mieszadeł stacjonarnych
- Mgr inż Adam Flizikowski z projektem: „Fleezer” – samoadaptujący się system transmisji strumieni multimedialnych w sieciach komórkowych, z obsługą transmisji wielościeżkowej, przeznaczony dla systemów bezzałogowych statków powietrznych (BSP) o przedłużonym zasięgu lotu – podniesienie poziomu TRL
- Dr inż. Piotr Czyżewski z projektem: Efektywna wysokotemperaturowa głowica robocza do urządzeń pracujących w technologii Fused Filament Fabrication (FFF).
- Dr hab. inż. Bogdan Ligaj z projektem: Trenażer wybranych zabiegów przezskórnych na sercu
Więcej na stronie.