PL

EN

Dostępność

Dostępność architektoniczna

Poniżej zamieszczono wykaz budynków Politechniki Bydgoskiej wraz z opisem ich dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej oraz dodatkowymi informacjami.

Kampus Fordon

Dostępność budynków: Budynki Kampusu przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7, w tym Rektorat, Regionalne Centrum Innowacyjności (RCI), Auditorium Novum (AN), Centralny Dziekanat (Budynek J), Akademickie Centrum Sportu (ACS) posiadają drzwi wejściowe otwierane automatycznie, bez progów oraz innych barier architektonicznych. W budynkach znajdują się windy. Portiernie oraz szatnie znajdują się na parterze budynków. W budynkach znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami wyposażone w systemy przywoławcze SOS. Portiernie, Rektorat, Punkt Rekrutacyjny (budynek AN i RCI), Biblioteka PBŚ, Centralny Dziekanat oraz Biura Dziekanów wyposażone są w recepcyjne pętle indukcyjne z przeznaczeniem dla osób słabosłyszących. Ponadto w PBŚ funkcjonuje usługa tłumacza języka migowego on-line. Do budynków możliwy jest wstęp z psem asystującym. Pozostałe budynki PBŚ są częściowo przystosowane do osób z niepełnosprawnościami (5 platform przyschodowych, balustrady przyschodowe, podjazdy, windy zewnętrzne, windy wewnętrzne, windy ogólnodostępne w budynkach). 

Otoczenie obiektu wraz z komunikacją miejska: Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej znajduje się w odległości do 500m. Wszystkie elementy wyposażenia przystanku (tablica z rozkładem jazdy, automaty biletowe) są dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Ciąg pieszy prowadzący od przystanków do budynku ma szerokość co najmniej 1,50 m i jest w dobrym stanie technicznym. Ciąg pieszy prowadzący od przystanków posiada równą, gładką i antypoślizgową nawierzchnię. Przy budynku znajduje się parking / wyznaczono miejsca postojowe dla OzN.  Miejsca postojowe dla OzN mają odpowiednie wymiary i są oznaczone w prawidłowy sposób: kolor niebieski, oznaczenie pionowe, oznaczenie poziomie. W najbliższym sąsiedztwie budynku wyznaczono przejścia dla pieszych. Na przejściach dla pieszych prowadzących do budynku zastosowano sygnalizację świetlną, sygnalizację dźwiękową oraz obniżenie krawężników.

Karty dostępności architektonicznej poszczególnych budynków:

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej – ul. Seminaryjna 3

  • 1 winda zewnętrzna,
  • 1 podjazd,
  • wyznaczone miejsce parkingowe.

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt – ul. Mazowiecka 28

  • 1 winda wewnętrzna
  • toalety,
  • budynek nie wymaga podjazdu,
  • wyznaczone miejsce parkingowe. 

Znaki ewakuacyjne znajdują się na rzutach dołączonych do Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego.