70 milionów na medycynę i cyberbezpieczeństwo
21 czerwca 2023

Podczas tegorocznego Święta Uczelni, Minister – Członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber poinformował o przyznaniu Politechnice Bydgoskiej 70 mln złotych na potrzeby związane z uruchomieniem studiów na kierunku lekarskim i utworzeniem Wydziału Medycznego. Uczelnia planuje powstanie m.in. nowoczesnego prosektorium. W III kwartale 2023 roku PBŚ chce złożyć wniosek o zgodę na kształcenie medyków wraz z początkiem roku akademickiego 2024/2025. Dobiega końca kompletowanie kadry medycznej. Sukcesywnie podpisywane są umowy z kolejnymi szpitalami w Bydgoszczy i regionie. Na potrzeby nowego Wydziału, Miasto Bydgoszcz przekaże także Politechnice Wielospecjalistyczny Szpital Miejski.

Środki z puli 70 mln złotych zostaną przeznaczone także na wydatki związane z cyberbezpieczeństwem. Uczelnia planuje m.in. utworzenie nowoczesnych laboratoriów na potrzeby studentów i pracowników Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.