AMP w Szachach za nami!
13 marca 2023

Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, których organizatorem był Klub Uczelniany AZS Politechnika Bydgoska. Trzydniowe rozgrywki skupiły 386 szachistów z 55 uczelni. W parze z rekordowym w historii zainteresowaniem AMP w szachach poszedł wysoki poziom rywalizacji.

Politechnika Bydgoska reprezentowana przez naszych najlepszych szachistów walczyła dzielnie i dostarczyła pasjonatom szachów wiele emocji. Na szczególne brawa zasługuje Paweł Kukuła, który w Turnieju indywidualnym mężczyzn - typ uczelni technicznych - wywalczył 13. miejsce.

Ekipa PBŚ w turnieju drużynowym - klasyfikacja generalna - uplasowała się na 41. miejscu, natomiast turniej drużynowy - typ uczelni technicznych - dał naszym szachistom miejsce 12.

W turnieju drużynowym i klasyfikacji generalnej zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. W turnieju indywidualnym najlepsi byli Julia Antolak z ALK Warszawa i Mieszko Miś z Uniwersytetu Warszawskiego.

Patronat honorowy nad AMP w szachach objęli minister Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Sponsorami mistrzostw byli Bydgosta, Krajowa Grupa Spożywcza i Fale Loki Koki, a partnerami – Politechnika Bydgoska, Polski Związek Szachowy, klub szachowy Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz i uczelniana Fundacja Pischingera.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.