Awans koszykarzy Politechniki Bydgoskiej!
09 maja 2022

W Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni rozegrano jeden z trzech turniejów półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn z udziałem reprezentacji Politechniki Bydgoskiej. Nasi studenci spisali się bardzo dobrze, gdyż wywalczyli awans do turnieju finałowego AMP, który odbędzie się 26-29.05.2022 r. w obiektach Politechniki Opolskiej.

Wyniki drużyny Politechniki Bydgoskiej: porażka z Politechniką Wrocławską 28:88, wygrana z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym 75:30, porażka z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni 56:117, zwycięstwo w decydującym o awansie meczu z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu 69:68 (ostatnie punkty na 0,7 sek. przed końcem meczu, rzutem za „3” zdobył Michał Krasuski). W meczu o piąte miejsce drużyna Politechniki Bydgoskiej przegrała 42:50 z ekipą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Gratulujemy awansu do grona 16-stu najlepszych drużyn akademickich w Polsce!

Punkty dla Politechniki Bydgoskiej zdobyli:

• Czerniak 6
  • Kijowski 46