Bydgoscy radni za utworzeniem szpitala klinicznego PBŚ
26 kwietnia 2023

Politechnika Bydgoska przejmie Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, w którym będą kształcić się i praktykować przyszli studenci Wydziału Medycznego. Uchwałę intencyjną w tej sprawie przegłosowała Rada Miasta Bydgoszczy 26 kwietnia 2023 roku.

Szpital zostanie przekazany uczelni po otrzymaniu zgody na uruchomienie kierunku lekarskiego. Wniosek w tej sprawie PBŚ złoży w III kwartale br.

- Na przestrzeni wielu dziesięcioleci nasza uczelnia towarzyszyła rozwojowi Bydgoszczy, odpowiadając na potrzeby otoczenia. Tak dzieje się także w przypadku kształcenia w zakresie nauk medycznych, które wymaga określonego zaplecza infrastrukturalnego. Pod koniec marca zwróciliśmy się do Prezydenta Bydgoszczy z prośbą o możliwość zmiany podmiotu prowadzącego Wielospecjalistyczny Szpital Miejski. Dziękuję za zrozumienie i wsparcie ze strony władz miasta oraz bydgoskiego samorządu. Szpital będzie kluczowym miejscem kształcenia studentów na kierunku lekarskim. Podniesienie rangi placówki z powiatowej do klinicznej, to także szansa na rozwój samego szpitala. Chcemy rozbudowywać jego infrastrukturę kliniczną. Myślimy m.in. o budowie na jego terenie nowoczesnego prosektorium – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.