Eiminacje okręgowe XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
11 kwietnia 2024

12 kwietnia 2024 r. kampus Politechniki Bydgoskiej w Fordonie stanie się miejscem zmagań najbardziej utalentowanych młodych rolników w kraju. Nasza uczelnia organizuje eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Pod honorowym patronatem Marszałków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego oraz Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego im. Michała Oczapowskiego, 101 uczniów z 32 szkół średnich będzie rywalizować w 6 kluczowych kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria.

Młode talenty, wyłonione spośród 1007 uczestników etapu szkolnego, pokażą swoje umiejętności i wiedzę, dążąc do miejsca na podium i kwalifikacji do finału centralnego, który odbędzie się 24 maja 2024 r. w Szczecinie.