Gala Finałowa III edycji Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat
14 czerwca 2024

13 czerwca w Auditorium Novum odbyła się Gala Finałowa III edycji Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat. Gala była zwieńczeniem całorocznej pracy 33 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Teza finałowej debaty to: Popularyzacja treści psychologicznych przez media społecznościowe takie jak: tik tok lub instagram przynosi społeczeństwu polskiemu więcej szkód niż korzyści. Zwyciężyło VIII Liceum Ogólnokształcące z Torunia. Drugie miejsce w tym roku przypadło III LO z Bydgoszczy, a na trzecim miejscu w województwie zostały sklasyfikowane: IV LO Toruń oraz Zespół Szkół Katolickich z Włocławka. Najlepszym mówcą KPLD został Jakub Skica.

Kujawsko-Pomorska Liga Debat to regionalny projekt edukacyjny, ma on na celu rozwój umiejętności miękkich wśród młodzieży. Za pomocą debaty oksfordzkiej uczniowie uczą się jak występować publicznie, budować argumenty oraz radzić sobie ze stresem. W skład KPLD wchodzą trzy całoroczne ligi miejskie - w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. KPLD jest realizowane przy wsparciu Sejmiku Województwa K-P, lokalnych wydziałów edukacji oraz uczelni wyższych z regionu - PBŚ, UKW i UMK.