III Kujawsko-Pomorskie Sympozjum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Medycznego
10 października 2023

11-12 października 2023 r. na Kampusie Politechniki Bydgoskiej odbędzie się trzecia edycja Sympozjum poświęconego tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ratownictwa medycznego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Bezpieczeni.eu, natomiast współorganizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Politechnika Bydgoska. Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

W trakcie wydarzenia zaplanowano aż 7 paneli tematycznych. W pierwszym dniu zaplanowano omówienie problematyki:

• ogólnej diagnozy stanu bezpieczeństwa użytkowników infrastruktury drogowej w kraju i województwie kujawsko-pomorskim oraz w miastach prezydenckich tego województwa.;
  • bezpieczeństwa w środkach publicznego transportu zbiorowego;
  • bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego;
  • bezpieczeństwa dróg krajowych i samorządowych, zarówno miejskich, jak i zamiejskich;
  • inteligentnego zarządzania ruchem drogowym w aspekcie jego bezpieczeństwa.

W tym dniu zaplanowano dwie 30-minutowe debaty na temat diagnozy niebezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uwarunkowań i możliwości poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w perspektywie kolejnych kilku lat. Na zakończenie tego dnia wręczane będą nagrody w kilku kategoriach „Lidera BRD” Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Główną nagrodą jest voucher od firmy Vitronic o równowartości 5000 zł do wykorzystania na usługi oraz urządzenia firmy Vitronic. Drugą nagrodą jest wykonanie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przez pracowników Katedry Inżynierii Drogowej, Transportu i Geotechniki WBAiIŚ (PBŚ) na wskazanym przez laureata skrzyżowaniu w obszarze jego działalności.

W drugim dniu przewidziano dwa panele tematyczne. Będą to panele zajmujące się tematyką:

• ratownictwa służb medycznych i drogowych,
  • szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców oraz kierowców.

W tym dniu zorganizowana będzie również debata dyskusyjno-warsztatowa instruktorów i egzaminatorów kandydatów na kierowców w aspekcie możliwości poprawy jakości kształcenia przyszłych kierowców oraz obecnych (doskonalenie techniki jazdy).

Patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!