Inżynieralia 2022 - dzień 7
21 października 2022

19 października na Inżynieraliach królował Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. Politechnikę Bydgoską odwiedziło blisko 400 uczniów ze szkół średnich wraz z nauczycielami. Zobaczyli laboratoria wydziałowe, rozmawiali ze studentami, absolwentami a także przedstawicielami firm.

Dziękujemy Medseven, Scienta Research, Aplex,@CANPACKPolska, Rawicom SA, Opel Mikołajczak Bydgoszcz, KujawskiTruckCenter, DawTrans za obecność i prezentację Waszych firm!

Atrakcji nie brakowało. Uczniowie sterowali dronami, spróbowali sił w spawalnictwie czy naprawie blacharskiej, mieli możliwość jazdy pojazdami elektrycznymi i wejścia do kabiny ciągnika siodłowego. Przez cały dzień odpowiadali również na pytania i szukali kodów do skanowania w ramach WIMGra. Najlepsze osoby otrzymały nagrody z rąk Dziekana.