Kształcenie na potrzeby branż kluczowych - Dofinansowanie dla PBŚ z NCBR przyznane!
21 grudnia 2023

Z radością informujemy, że projekt pn. „NOWOCZESNA UCZELNIA = KOMPETENTNY ABSOLWENT - kształcenie dla branż kluczowych na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich” otrzymał dofinansowanie w kwocie 8 533 857, 60 zł.

Celem głównym projektu jest wzrost jakości kształcenia na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, w zakresie branż kluczowych dla rozwoju gospodarki, tj. rolnictwa, przemysłu spożywczego i transportu.

Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez:
-    tworzenie/modyfikację 6 kierunków dostosowanych do potrzeb gospodarki - Transport i Logistyka (I i II stopień), Technologia i chemia żywności (II), Agrotechnologia (I), Biotechnologia (I) oraz Zielarstwo i Fitoterapia (I),
-    wzrost kompetencji studentów PBŚ poprzez realizację programów stażowych dopasowanych do potrzeb gospodarki, szkoleń specjalistycznych, warsztatów oraz wizyt studyjnych,
-    wzrost kompetencji u pracowników dydaktycznych poprzez realizację, szkoleń specjalistycznych (w tym certyfikowanych) i warsztatów,
-    wzrost świadomości u studentów mającej na celu ograniczenie zjawiska przedwczesnego kończenia nauki poprzez wsparcie psychologiczne oraz zajęcia wyrównawcze dla studentów, a także działania zmierzające do świadomej rekrutacji.

Projekt został przygotowany przez zespół w składzie:
dr hab. inż. Małgorzata Gotowska prof. PBŚ, mgr inż. Agata Bukaluk, dr hab. inż. Łukasz Muślewski, prof. PBŚ, dr inż. Marietta Markiewicz (WIM), dr inż. Grażyna Gozdecka prof. PBŚ, dr inż. Joanna Szulc, dr inż. Alicja Gackowska (WTiICH), prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, dr hab. inż. Elżbieta Wszelaczyńska prof. PBŚ, dr hab. inż. Iwona Jędrzejczyk prof. PBŚ, dr hab. inż. Jarosław Pobereżny prof. PBŚ, dr inż. Monika Rewers, dr inż. Katarzyna Sadowska (WRiB).
Serdecznie gratulujemy!