Mikrobiologiczne wyzwania - rozwiązania dla środowiska i zdrowia. Konferencja
13 czerwca 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w 56. Ogólnopolskiej Konferencji Mikrobiologicznej pt. „Mikrobiologiczne wyzwania - rozwiązania dla środowiska i zdrowia”.

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Mikrobiologii i Technologii Żywności Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Konferencja odbędzie się 11-13.09.2024 roku w Fojutowie, w samym sercu Borów Tucholskich, a jej celem będzie przedstawienie najnowszych osiągnięć z zakresu mikrobiologii środowiska, biotechnologii, mikrobiologii żywności, interakcji drobnoustrojów z innymi organizmami, ich wpływu na zdrowie i dobrostan człowieka oraz zwierząt, z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod badawczych. Do udziału w konferencji zachęcamy doświadczonych pracowników naukowych oraz doktorantów i studentów, a także specjalistów w dziedzinach nauki zbliżonych do problematyki obrad.

Autorów prezentowanych podczas konferencji wyników badań zapraszamy do publikacji w:

• Acta Scientarum Polonorum - Agricultura, 20 pkt MNiSW, koszt publikacji - 350,00 PLN netto + 23% VAT; link do wydawnictwa zostanie przesłany w późniejszym terminie,
  • Sustainability (IF 3.9, 100 pkt, ISSN 2071-1050), the Special Issue on "Soil, Plant and Human Health in Sustainable Environment" – dla uczestników konferencji rabat w wysokości 20%); LINK
  • Microbiological Research, Elsevier; (IF: 6.7, 100 pkt, ISSN:0944-5013) - możliwość darmowego publikowania OA, w ramach licencji krajowej Elsevier; LINK

Szczegółowe informacje nt. konferencji znajdą Państwo na STRONIE.