Minister cyfryzacji spotkał się ze studentami
30 maja 2023

Rozwój usług administracji cyfrowej  i bezpieczeństwa w sieci były głównymi tematami spotkania ministra cyfryzacji ze studentami Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej.

Janusz Cieszyński spotkał się ze studentami 29 maja 2023 roku. Dyskusja dotyczyła m.in. bezpieczeństwa informacji i prywatności w cyberprzestrzeni, a także nowych funkcji aplikacji mObywatel. Dzięki nim, aplikacja ma uprościć codzienną interakcję z instytucjami publicznymi i prywatnymi bez wychodzenia z domu. Użytkownicy zyskają dostęp do jeszcze większej liczby usług, m.in. e-Urzędu Skarbowego oraz lokalnych dokumentów, takich jak karty mieszkańca miasta czy karty członkowskie klubów sportowych.