miniSUMO
28 kwietnia 2022

Po dwuletniej przerwie, zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów robotyki i programowania do udziału w 14. edycji Zawodów robotów miniSUMO. Organizatorem konkursu jest Politechnika Bydgoska reprezentowana przez pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół i placówek pozaszkolnych. W ramach konkursu zespoły uczniów mają za zadanie zbudowanie robotów miniSUMO. Ta kategoria robotów to półkilogramowe, autonomiczne pojazdy, których celem jest lokalizacja przeciwnika i zepchnięcie go z ringu. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody.

Zespoły otrzymają sfinansowane przez sponsorów:

• płytki elektronicznego sterowania robotem wraz z oprogramowaniem
  • komplety czujników podłoża
  • dostęp do materiałów szkoleniowych

W tym roku konkurs odbędzie się 28 kwietnia. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestników.

Więcej informacji na stronie: https://roboty.pbs.edu.pl/pl/