Nagrody i stypendia Prezydenta Bydgoszczy dla naukowców PBŚ
21 kwietnia 2022

20.04.2022 roku podczas uroczystej sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski wraz z przewodniczącą Moniką Matowską wręczyli nagrody i stypendia z okazji 676. rocznicy nadania praw miejskich Bydgoszczy

Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszej uczelni. W dziedzinie nauk ścisłych, medycznych i nauk o zdrowiu nagrodę otrzymał dr hab. inż. Łukasz Skowroński, prof. PBŚ - prorektor ds. nauki i ewaluacji Politechniki Bydgoskiej. Nagrodzony za prace badawcze dotyczące układów cienkowarstwowych,  a zwłaszcza relacji pomiędzy warunkami ich otrzymywania a właściwościami. Obecnie prowadzi badania nad półprzewodnikami nanostrukturalnymi warstwami tlenków metali o dużej powierzchni właściwej wytwarzanymi poprzez modyfikację warstw związków międzymetalicznych. Układy takie znajdują zastosowanie w obecnie szeroko rozwijanych systemach sensorycznych, a prowadzone badania zmierzają ku zwiększeniu czułości i selektywności materiałów sensorycznych.

Stypendium dla wybitnych młodych naukowców trafiło do dr. inż. Jakuba Bieska z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, natomiast stypendium dla wyróżniających się studentów otrzymał inż. Sebastian Wlaźlak z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Autor zdjęć: Robert Sawicki