OPUS 28 LAP/Weawe
Narodowe Centrum Nauki otworzyło kolejny nabór wniosków w swoim największym konkursie grantowym. Wnioski na projekty badawcze realizowane w polskich jednostkach naukowych mogą składać wszyscy naukowcy, niezależnie od doświadczenia, stażu naukowego i reprezentowanej dziedziny nauki.
Ogłoszony konkurs obejmuje dwa typy wniosków:
1. Wniosek OPUS:
- bez udziału partnerów zagranicznych,
- z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych,
- z udziałem partnerów zagranicznych, którzy nie ubiegają się o środki finansowe na ten cel w ramach programu Weave.
2. Wniosek OPUS LAP:
- przy dodatkowym udziale partnerów zagranicznych, którzy nie ubiegają się o środki finansowe na ten cel w ramach programu Weave oraz z dodatkowym wykorzystaniem wielkich urządzeń badawczych,
- w ramach współpracy Lead Agency Procedure (LAP) w programie Weave – tj. we współpracy z zagranicznymi zespołami badawczymi z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga i Belgii-Flandrii, które występują równolegle o środki finansowe na realizację tych projektów badawczych do właściwych dla nich instytucji finansujących badania,
- w ramach współpracy LAP w programie Weave przy równoczesnym udziale partnerów zagranicznych, którzy nie ubiegają się o środki finansowe na ten cel w ramach programu Weave lub z dodatkowym wykorzystaniem wielkich urządzeń badawczych.
Współpraca międzynarodowa w konkursie OPUS 28 nie jest obowiązkowa, a wnioski z udziałem partnerów zagranicznych nie są traktowane preferencyjnie w stosunku do wniosków, które takich partnerów nie angażują.
Szczegółowe informacje na temat aktualnego naboru dostępne są pod adresem: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus28.
Informacji na temat konkursu udziela Centrum Nauki - Sekcja Pozyskiwania Projektów
Kontakt: e-mail: nauka@pbs.edu.pl, tel.: 52 374 92 96
SONATA 20
Konkurs przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe, trwających 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy.
W projekcie poza kierownikiem mogą być zaangażowani dodatkowi wykonawcy, w tym studenci i doktoranci oraz osoby na stanowisku typu post-doc.Budżet konkursu wynosi 150 mln zł.
Szczegółowe informacje na temat prowadzonego naboru dostępne są pod adresem: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata20
Informacji na temat konkursu udziela Centrum Nauki - Sekcja Pozyskiwania Projektów
Kontakt: e-mail: nauka@pbs.edu.pl, tel.: 52 374 94 85
Wnioski w powyższych konkursach należy złożyć w terminie do 16 grudnia 2024 r. do godziny 16:00 w formie elektronicznej przez system OSF.
UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PBŚ nr Z.116.2021.2022
1. Przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem Wniosku o dofinansowanie - nie później niż 14 dni przed zamknięciem konkursu - Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki Zgłoszenie propozycji projektu wraz z Formularzem oceny kwalifikowalności podatku od towarów i usług (VAT) w projekcie.
2. Akceptacja wskazanych w pkt. 1 dokumentów odbywa się wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu EZD.
3. W terminie 7 dni roboczych poprzedzających datę zamknięcia naboru, Autor projektu przekazuje do Centrum Nauki roboczą wersję Wniosku o dofinansowanie, celem dokonania jego weryfikacji formalnej.
4. Przekazanie wersji roboczej Wniosku o dofinansowanie odbywa się poprzez dodanie jako Redaktora Pomocniczego do wniosku utworzonego w systemie ZSUN/OSF wskazanego pracownika Centrum Nauki.
Jednym z elementów wniosku składanego do NCN jest Data Management Plan (Plan Zarządzania Danymi). Materiały dotyczące danych badawczych oraz Planu znajdują się na stronie NAUKA I BADANIA