PBŚ nawiązuje współpracę z kolejnym szpitalem
12 czerwca 2023

Politechnika Bydgoska podpisała umowę z Wojewódzkim Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. To kolejna lecznica, z którą współpracować będzie Wydział Medyczny PBŚ.

Umowę podpisano 12 czerwca 2023 roku. Współpraca obejmie możliwość wykorzystania infrastruktury oraz zasobów kadrowych szpitala przez Politechnikę. Ponadto lecznica udostępni uczelni jednostki organizacyjne na potrzeby kształcenia w zawodach medycznych. Studenci odbywać będą także praktyki w szpitalu.

Cieszymy się ze współpracy. Wracamy do tradycji lat 80. Wówczas w naszym szpitalu wiedzę i doświadczenie zdobywali przyszli psychiatrzy. Po kilkudziesięciu latach przerwy, kadra medyczna ponownie będzie kształcić się w szpitalu w Świeciu - mówi Dariusz Rutkowski, Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Placówka jest kolejną, z którą uczelnia nawiązuje współpracę na potrzeby kształcenia studentów Wydziału Medycznego. Zaplecze kliniczne dla studentów stworzy również Szpital MSWiA w Bydgoszczy oraz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, który docelowo zostanie przekazany Uczelni.

- Trwają rozmowy z kolejnymi lecznicami. Kończymy także kompletowanie kadry medycznej, która tworzyć będzie nowy wydział - mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, prorektor ds. rozwoju.

Pierwszy rocznik studentów Wydziału Medycznego PBŚ ma rozpocząć kształcenie wraz z początkiem roku akademickiego 2024/2025.