PBŚ podczas gali finałowej konkursu Rolnik-Farmer Roku
21 lutego 2022

18 lutego 2022 roku w Warszawie odbyła się gala finałowa XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Rolnik-Farmer Roku".

Politechnika Bydgoska od samego początku pełni rolę patrona honorowego. Podczas Gali naszą uczelnię reprezentowała prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii, która jest także członkiem kapituły konkursowej.

"Rolnik-Farmer Roku" to najbardziej prestiżowy konkurs dla rolnictwa. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie rolników, których gospodarstwa wyróżniają się wysoką efektywnością uzyskiwania plonów i nowoczesnością.

Galę uświetniło wielu znamienitych gości, a wśród nich: Henryk Kowalczyk - wicepremier i minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski – przedstawiciel Prezydenta RP, Jacek Malicki – zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.