Politechnika Bydgoska dołącza do "Szlachetnej Paczki"
06 grudnia 2023

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Politechnika Bydgoska kolejny już raz dołącza do akcji "Szlachetna Paczka". Całą społeczność akademicką zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie i pomoc wybranej rodzinie, która znalazła sie w trudnej sytuacji.

Rodzina, której chcielibyśmy przyjść z pomocą to rodzina pani Marii:
„Pani Maria rok temu została wdową. Z dnia na dzień została sama z dwójką dzieci (6 i 12 lat). Ukochany mąż i ojciec był jedynym żywicielem Rodziny i niespodziewanie stracili środki finansowe tak potrzebne do codziennej egzystencji. Pani Maria kilka miesięcy przed tym zdarzeniem straciła pracę i choć było jej bardzo trudno za wszelką cenę próbowała znaleźć zatrudnienie, żeby zapewnić dzieciom godne życie. Miesiąc temu podjęła staż, ale to nie jest pewne i stałe zatrudnienie, choć pani Maria ma nadzieję, że otrzyma pracę na cały etat. Dzieci są dla kobiety ogromną radością i dumą.
Daria i Michał uczęszczają do szkoły podstawowej, a pani Maria codziennie dojeżdża na staż do pobliskiej miejscowości. Dochód rodziny to 4370 zł, po opłaceniu rachunków w kwocie 2050 zł miesięcznie Rodzinie pozostaje kwota 773 zł na osobę. Rodzina cały czas przeżywa stratę męża i ojca, ale starają się żyć normalnie i znajdować małe radości. Daria bardzo lubi rysować, a Michał spędza wolny czas na grach planszowych z mamą albo na układaniu klocków Lego. Doceniają to, że są zdrowi oraz że mają siebie."

Więcej informacji o rodzinie i jej potrzebach TUTAJ

Kluczowe potrzeby rodziny:

• kuchenka elektryczna,
  • materiały szkolne (zeszyty, plastelina, bloki, papier kolorowy, kredki, nożyczki, farbki, przybory do pisania, klej),
  • środki czystości (mydło, żel, myjący, szczoteczka do zębów, płyn do mycia naczyń, płyn do szyb, mleczko do czyszczenia, płyn do podłóg, płyn do płukania, proszek do prania, pasta do zębów, podpaski, tampony).

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z p. Agnieszką Maćkowską, numer telefonu 517 813 788.