Prof. Pawlak-Osińska wśród wykładowców Centrum Nauk Medycznych PBŚ
19 maja 2023

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Pawlak-Osińska dołącza do zespołu wykładowców w Centrum Nauk Medycznych Politechniki Bydgoskiej.

Prof. Pawlak-Osińska to specjalistka w dziedzinie laryngologii. Ukończyła studia na Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 1989 roku pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Pełniła tam funkcję Kierownika Zakładu Patofizjologii Narządu Słuchu i Układu Równowagi, a także Pododdziału Audiologii i Foniatrii.

Do 2019 roku była Dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 1 października 2019 roku jest ordynatorem Oddziału Otolaryngologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.