Profesorowie WTIiE w rankingu najbardziej wpływowych naukowców na świecie (Top 2% Scientists)
27 października 2023

Z dumą informujemy, że po raz kolejny naukowcy z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej zostali uwzględnieni w prestiżowym rankingu najczęściej cytowanych i najbardziej wpływowych naukowców na świecie - World’s Top 2% Scientists 2023.

Lista naukowców opracowywana jest przez Uniwersytet Stanforda oraz wydawnictwo Elsevier. Ranking przedstawia osiągnięcia naukowe najbardziej wpływowych naukowców z całego świata w dwóch kategoriach. Zestawienie World’s Top 2% Scientists uwzględnia po pierwsze analizę całego dorobku naukowego, a także w drugim zestawieniu publikacje i cytowania wyłącznie z ostatniego roku kalendarzowego (czyli za rok 2022).

Podobnie jak w poprzednich latach, w rankingu całego dorobku naukowego po raz kolejny uwzględnieni zostali:

• Prof. dr hab. inż. Jacek Gieras
  • Prof. dr hab. inż. Michał Choraś

Natomiast na liście 2% najbardziej wpływowych naukowców za rok 2022, wymienieni zostali:

• Prof. dr hab. inż. Michał Choraś
  • Prof. dr hab. inż. Jacek Gieras
  • Dr hab. inż. Rafał Kozik, prof. PBŚ

Umieszczenie wymienionych profesorów na liście Top 2% Scientists jest dowodem na wysokiej klasy standardy naukowe i wysoką jakość badań naukowych prowadzonych na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Serdecznie gratulujemy!