Spotkanie rozpoczynające realizację projektu Branżowego Centrum Umiejętności
30 października 2023

26.10.2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy miało miejsce spotkanie rozpoczynające realizację projektu Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych.

Politechnika Bydgoska jest jednym z Partnerów Projektu, obok jego lidera - Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Firm Instalacyjnych i Serwisowych, a także Zespołu Szkół Budowlanych, Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, firm Tadmar, HAP i Instal – Konsorcjum. Naszą Uczelnię reprezentowali Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ oraz Władze Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - Dziekan dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ oraz Prodziekan dr Jolanta Cichowska. Pani Prorektor w imieniu JM Rektora PBŚ złożyła na ręce Pani Dyrektor ZSB mgr inż. Magdaleny Popielewskiej kwiaty oraz list gratulacyjny za działania podejmowane na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego i technicznego. Na spotkaniu omówiono „Jak BCU zmieniać będzie edukację, by odpowiadała na wyzwania przyszłości”. Przedstawiono również obszary działalności Centrum i przypisane do nich zadania.