Student - Wynalazca
29 maja 2019

Do tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską zgłoszono rekordową liczbę 139 rozwiązań z 20 uczelni z całej Polski. Jego celem jest budowa kultury innowacyjności w środowisku akademickim.

W konkursie wzięło udział 361 twórców, w tym – 157 studentów. Zgłoszone rozwiązania to rezultat pracy badawczo-rozwojowej zespołów składających się ze studentów, nauczycieli akademickich oraz przedsiębiorców. Podobnie jak w ubiegłym roku największą aktywnością wykazali się studenci z Politechniki Lubelskiej, którzy nadesłali aż 24 zgłoszenia. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – 13 zgłoszeń, Politechnika Świętokrzyska – 10 zgłoszeń, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Politechnika Wrocławska – po 9 zgłoszeń oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy – 8 zgłoszeń.

Nasi studenci zostali docenieni!

Nagroda specjalna rektora Politechniki Świętokrzyskiej:

• Sandra Śmigiel, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – Mobilny rejestrator EKG oparty na LoRa, współtwórcy: dr inż. Damian Ledziński, dr inż. Tomasz Andrysiak

Nagroda specjalna przewodniczącego Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwo Zarządzania Produkcją:

• Dominika Płaczek, Paweł Maćkowiak oraz Przemysław Świątkowski, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – Maszyna wytrzymałościowa do badania siły adhezji pomiędzy stołem urządzenia wytwarzającego w technologii przyrostowej a wytwarzanym elementem.

Szczegóły na stronie