PL

EN

Sukces podczas XLI Akademickich Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym
04 lipca 2022

1 i 2 lipca 2022 roku Politechnika Poznańska była organizatorem XLI Akademickich Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Spławikowym na Zalewie Roszków k. Jarocina.

Drużyna Politechniki Bydgoskiej - Alfred Kozłowski, Benedykt Pułkownik, Marian Dahms - zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. W zawodach startowało 10 drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej 8 miejsce - na 30 startujących zawodników - zajął kanclerz naszej uczelni. Łowisko było bardzo obfite w duże leszcze, co potwierdza złowiony przez Mariana Dahmsa okaz o długości 50 cm.

Rywalizacja zawodników była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt,  że drużynę AGH z Krakowa pokonaliśmy wagą zaledwie 15 dekagramów, przy jednakowej ilości pkt. sektorowych.