Trzecia edycja projektu ATENA
26 czerwca 2023

26-30 czerwca na Politechnice Bydgoskiej odbywa się trzecia i zarazem ostatnia edycja projektu ATENA, którego celem jest pokazanie sztucznej inteligencji jako doskonałego narzędzia do rozwiązywania różnorodnych problemów. Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Dzięki temu mogliśmy zaprosić do Bydgoszczy studentów z zagranicy oraz przygotować dla nich ciekawe i praktyczne zajęcia dotyczące sztucznej inteligencji – wyjaśnia dr inż. Agata Giełczyk, koordynator projektu.

We wszystkich edycjach łącznie wzięło udział ponad 40 uczestników, reprezentujących 8 państw z 3 różnych kontynentów. Podczas pobytu w Bydgoszczy studenci rozwijają różne umiejętności, przede wszystkim te związane z programowaniem i uczeniem maszynowym, ale także pracę w grupie i technikę prezentacji. Studenci podczas pracy w grupach są objęci wsparciem trenerów, którymi są w większości pracownicy Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ. Wspólnie realizują projekty oparte o uczenie maszynowe: od przetwarzania obrazów przez cyberbezpieczeństwo aż na analizie danych medycznych kończąc.