Uczelniana Komisja Wyborcza
18 grudnia 2023

18 grudnia 2023 roku powołana została Uczelniana Komisja Wyborcza, która zgodnie z zapisami Statutu Uczelni składa się z delegatów Wydziałowych Komisji Wyborczych (9 osób, po jednej z każdego wydziału) oraz dwóch osób wskazanych przez Rektora. Kompletny skład komisji określa Zarządzenie Z.54.2023.2024.

Na pierwszym posiedzeniu członkowie Uczelnianej Komisji Wyborczej wybrali osoby pełniące funkcję przewodniczącego i zastępcy. Zgodnie z podjętymi uchwałami nr 1/UKW/2023 i 2/UKW/2023, funkcję przewodniczącej sprawować będzie p. Ewa Skonieczna, a funkcję zastępcy p. Marek Kreft.

Uczelniana Komisja Wyborcza powołana na lata 2024-2028 stoi przed zadaniem organizacji i przeprowadzenia na Uczelni wyborów. Już wkrótce zostaną zarządzone wybory na Rektora PBŚ oraz podjęty zostanie harmonogram czynności wyborczych. Związane z tym informacje zamieszczane będą w dedykowanej zakładce na stronie internetowej pbs.edu.pl.

Informacji dotyczących działalności Uczelnianej Komisji Wyborczej udziela p. Anna Kumkowska (sekretarz komisji).