Umowa o współpracy z Miastem Piła
14 października 2021

13 października 2021 r. Rektor PBŚ - prof. Marek Adamski - podpisał umowę o współpracy z zastępcą Prezydenta Miasta Piły - Beatą Dudzińską .

Dotyczy ona współdziałania w sferze rozwoju zawodowego, promowania nauki, edukacji i dostępu do technologii oraz zwiększenia przyszłego potencjału kadrowego w Subregionie pilskim. Gmina Piła wraz z Politechniką Bydgoską w ramach współpracy deklarują - między innymi - podjęcie działań prowadzących do wsparcia procesu dydaktycznego poprzez organizację praktyk zawodowych i spotkań studyjnych u pracodawców z Piły dla studentów Politechniki, realizowanie wspólnych inicjatyw i wydarzeń na Uczelni, m. in. Targów Pracy i Kariery czy Dni Otwartych Miasta Piły.

Współpraca dotyczyć ma również podejmowania wspólnych projektów o charakterze naukowym i zawodowym, inicjowania oraz organizacji spotkań i konferencji władz Uczelni z Pracodawcami z Miasta Piły.