Umowy z Lafarge
12 lipca 2023

12 lipca 2023 r. w obecności Wiceprezesa firmy LAFARGE oraz Rektora Politechniki Bydgoskiej podpisane zostały dwie umowy.

Pierwsza dotyczy rozszerzenia dotychczasowej współpracy o część dydaktyczno-studencką dla wszystkich wydziałów Politechniki. Jej elementy to m.in. wprowadzenie oferty produktowej Lafarge w proces dydaktyczny Politechniki, wdrożenie programu stypendialnego, praktyki studenckie, program stażowy dla najzdolniejszych studentów, konkursy na prace dyplomowe oraz wizyty studyjne. W planach jest także organizacja konkursów np. z projektowania małej architektury, mechaniki, elektrotechniki, automatyki i technologii chemicznej.

Druga umowa dotyczyła darowizny na kwotę 100 tys. zł. dla Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. Wydział otrzyma sprzęt firmy SIEMENS (sterowniki, panele HMI, moduły rozszerzeń, zasilacze) do nowo powstającego Laboratorium Automatyki Przemysłowej. Będą mogli z niego korzystać wszyscy studenci wydziału. Część darowizny zostanie przeznaczona na projekt i realizację studenckiej strefy wypoczynku, która powstanie pomiędzy aulami A1 i A4.

W spotkaniu i podpisaniu umowy uczestniczyli:

Ze strony LAFARGE:

- Stanisław Sobczyk, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Przemysłowy Cementu,

- Tomasz Blady, Dyrektor Cementowni Kujawy,

- Agnieszka Woś, Kierownik ds. Personalnych,

Ze strony PBŚ:

- prof. dr hab. inż. Marek Adamski - rektor,

- dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ - prorektor,

- dr inż. Tomasz Marciniak, prof. PBŚ - dziekan WTIiE,

- dr inż. Marcin Drechny, prof. PBŚ - dyrektor Instytutu Inżynierii Elektrycznej,

- Monika Łaganowska - Dyrektor Centrum Nauki PBŚ,

- Marcin Hanyżewski - Kwestor PBŚ.