Wiosenny Piknik Zdrowia podczas III Akademickiego Jarmarku Wielkanocnego!
18 marca 2024

III Akademicki Jarmark Wielkanocny to idealna okazja, by sprawdzić swój stan zdrowia. Razem z Narodowym Funduszem Zdrowia i Przychodnią PRZY SZPITALU zapraszamy Was na "Wiosenny Piknik Zdrowia", podczas którego będziecie mogli zrobić darmowe badania.

Co dla Was przygotowaliśmy?

Przychodnia PRZY SZPITALU (piątek: 15:00-18:00, sobota: 12:00-15:00, niedziela: 15:00-18:00):

• Skaner żył i podświetlanie ręki z widocznością krwi przepływającej
  • Mierzenie ciśnienia krwi u dorosłych i dzieci
  • Mierzenie poziomu glukozy z palca u dorosłych i dzieci
  • Materiały edukacyjne w zakresie chorób
  • Czym jest Opieka koordynowana?
  • Umawianie pacjentów na darmowe badania 40+
  • Edukacja w zakresie podstawowych jednostek chorobowych
  • Konsultacje z dietetykiem
  • Naklejki dzielny pacjent
  • Możliwość złożenia deklaracji do Przychodni POZ

Narodowy Fundusz Zdrowia (piątek: 15:00-20:00, sobota: 12:00-20:00, niedziela: 12:00-18:00):

• informacje z zakresu funkcjonowania sytemu opieki zdrowotnej i powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego
  • generowanie Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • potwierdzenie profilu zaufanego
  • wsparcie przy pierwszorazowym logowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta wraz z jego podstawową konfiguracją
  • pomiary wysokości, wagi i składu ciała, obliczanie wskaźnika BMI
  • doradca ds. profilaktyki wskaże klientom normy uzyskanych pomiarów
  • doradca będzie również podejmował działania związane ze zwiększeniem świadomości dotyczącej programów profilaktycznych (m. in. mammografia, cytologia, Profilaktyka 40+) oraz będzie udzielał informacji dotyczących promocji zdrowia (m. in. zaznajamiając z portalem diety.nfz.pl, czy Akademia NFZ)

Naszą medyczną strefę znajdziecie w holu budynku głównego Politechniki Bydgoskiej. Zapraszamy małych i dużych, bo warto.