Wizyta uczniów z ZSE
06 czerwca 2024

5 czerwca 2024 roku uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych z Bydgoszczy uczestniczyli w kolejnych wybranych przez siebie wykładach realizowanych przez pracowników Katedry Inżynierii Środowiska na WBAiIŚ.

Tym razem wzięli udział w wykładzie z "Wentylacji" wraz ze studentami drugiego rocznika studiów kierunku Inżynieria Środowiska prowadzonym przez mgr inż. Katarzynę Puszkiewcz. W trakcie zajęć dowiedzieli się, co wiąże się z pojęciem wentylacja i jak jej właściwe zaprojektowanie wpływa na nasze samopoczucie. Ponadto mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat elementów doprowadzających powietrze do pomieszczeń oraz zasady ich dobierania. Dzień wcześniej (04.06.2024) uczniowie byli na wykładzie dr hab. inż. Marka Juszczaka, prof. uczelni, który wprowadził młodzież w tajniki wiedzy z zakresu ciepłownictwa.

Dzięki współpracy z ZSE młodzież szkolna ma okazję zapoznać się z zaawansowanymi tematami, które nie są objęte programami nauczania w szkołach średnich.