Wizyta Wicepremiera na PBŚ
31 maja 2022

30 maja br. naszą uczelnię odwiedził Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Wraz z Ministrem Łukaszem Schreiberem byli gośćmi na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, gdzie zapoznali się z zapleczem dydaktyczno-badawczym, a JM Rektor wraz z Dziekan i Prodziekan Wydziału zaprezentowali specjalistyczne laboratoria, unikatową w skali kraju pracownię fizjoterapii zwierząt i prosektorium. Dyskutowano nad potrzebą kształcenia na takich kierunkach jak Rolnictwo, Zootechnika, Biotechnologia, Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Inspekcja Weterynaryjna czy Zoofizjoterapia, w szczególności w takim regionie jak nasz. Kształcenie to realizowane jest na jedynej tego typu uczelni w województwie, jaką jest Politechnika Bydgoska, na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt.