Współpraca z ZS Elektrycznych w Bydgoszczy
14 lipca 2022

13 lipca 2022 r. Politechnika Bydgoska podpisała porozumienie o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy.

Uczelnię reprezentowała prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, natomiast jednostkę partnerską Dyrektor Zespołu Szkół mgr Wiesława Sraga i mgr Ewelina Lewicka. W spotkaniu uczestniczył również Dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ.

Szkoła będzie współpracowała z Wydziałem w zakresie m.in. udostępniania bazy dydaktycznej, jak również we wspólnych przedsięwzięciach dydaktycznych mających na celu podnoszenie wiedzy i kompetencji stawianych współczesnemu inżynierowi. Młodzież z Zespołu Szkół od marca do czerwca uczestniczyła już w 12 warsztatach przygotowanych przez Katedrę Inżynierii Środowiska.  Omówione zostały również działania, jakie będą podejmowane w zakresie współpracy w nowym roku szkolnym i akademickim.