PL

EN

Wystawa fotografii Romualda Fajtanowskiego "Dekada – ciąg dalszy"
02 lutego 2018

Zakład Wzornictwa serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Romualda Fajtanowskiego Dekada – ciąg dalszy. Wystawa jest czynna do 3 marca 2018, w Galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ul. Szymanowskiego 3.

24 stycznia 2018 roku w Galerii Biblioteki UKW odbył się wernisaż wystawy fotografii Romualda Fajtanowskiego pt. "DEKADA - ciąg dalszy". 


Romuald Fajtanowski - absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od ukończenia studiów w 1987 roku pracuje jako projektant w założonym przez siebie Studiu Projektowym ROGO. Do tej pory opracował około 200 projektów wzorniczych i ponad 300 kompleksowych opracowań graficznych. Współpracował z wieloma firmami w kraju i za granicą, przygotowując projekty dla takich firm jak: Brilux, Slican, Apator, Polam, Activision, York czy Posnet. Projekty, w opracowaniu których uczestniczył, czterokrotnie uzyskały Godło TERAZ POLSKA, trzykrotnie znak DOBRY WZÓR, a także zdobyły wiele złotych medali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Od 2007 roku pracuje również w Zakładzie Wzornictwa UTP w Bydgoszczy, prowadząc zajęcia w autorskiej pracowni projektowania specjalistycznego, uczy także projektowania mebli na Architekturze Wnętrz.

„DEKADA - ciąg dalszy”, to wystawa, która podsumowuje ostatnie trzy lata moich fotograficznych działań. Stanowi kontynuację mojej ostatniej wystawy w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy w 2015 roku. Wybrane zdjęcia to zapiski z podróży po Ukrainie, Litwie, Czechach, Niemczech i Polsce. To notatki z wędrówek, czyli niespodziewane ujęcia robione nagle i na gorąco. Kawałki życia, zwyczajni ludzie, zwykłe sytuacje i miejsca. To odkrywanie, obserwowanie i wyławianie z otaczającego mnie świata małych fragmentów rzeczywistości. Ten krótki błysk tworzy obrazy, które chcę przedstawić, dzieląc się przy okazji swymi odczuciami powstałymi podczas ich zapisu. To moja część „nie zawodowa”, lecz ta, gdzie jestem sam na sam z kawałkiem „wyciętego” świata i dowolnie, bez żadnej ingerencji z zewnątrz, mogę ten świat sobie budować. - wyjaśnia autor