XLV edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Eliminacje okręgowe na PBŚ
01 kwietnia 2022

8 kwietnia 2022 roku na Politechnice Bydgoskiej odbędą się eliminacje okręgowe XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dla okręgu bydgoskiego olimpiady.

W eliminacjach tych weźmie udział 131 uczniów z 31 szkół średnich szkół województwa kujawsko-pomorskiego oraz części województwa pomorskiego. Uczniów oceniać będzie jury złożone z pracowników dydaktycznych i naukowych Politechniki Bydgoskiej.

Młodzież będzie miała do rozwiązania zadania testowe oraz do wykonania zadania praktyczne i startować będzie w ośmiu blokach tematycznych:

• produkcja roślina - 20 uczniów
  • produkcja zwierzęca - 23 uczniów
  • mechanizacja rolnictwa - 22 uczniów
  • gastronomia - 18 uczniów
  • technologia żywności - 10 uczniów
  • agrobiznes - 11 uczniów
  • architektura krajobrazu - 12 uczniów
  • weterynaria - 15 uczniów

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.  Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Link do rejestracji na OWiUR