ZASADY NABORU DO VI EDYCJI LEGII AKADEMICKIEJ
21 grudnia 2022

W uzupełnieniu komunikatu z dnia 29 listopada 2022 r. informujemy, że Minister Obrony Narodowej wydał decyzję Nr 178/MON z dnia 19 grudnia 2022 r. (Dz. Urz. MON 2022 poz. 204) w sprawie sposobu realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej.

• Do obecnej edycji programu mogą przystąpić studenci jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego lub drugiego stopnia oraz absolwenci, którzy rozpoczęli szkolenie w Legii Akademickiej posiadając status studenta i pragną kontynuować to szkolenie po ukończeniu studiów.
  • Nabór do pierwszego etapu szkolenia, realizowanego w ramach 28-dniowej dobrowolnej służby wojskowej organizują Wojskowe Centra Rekrutacji.
  • Do części teoretycznej modułu podoficerskiego może przystąpić student, który odbył służbę wojskową (złożył przysięgę wojskową lub zaliczył moduł podstawowy w poprzednich edycjach programu i posiada stopień wojskowy szeregowego).
  • Wnioski o przystąpienie do modułu podoficerskiego, wg wzoru określonego w załączniku nr 1, od studentów Politechniki Bydgoskiej, przyjmuje do dnia 24 stycznia 2023 r., Pan Marian Politowicz, w dniach poniedziałek – środa, w obiekcie PBŚ, Al. prof. S. Kaliskiego 7, bud. A, pok. A 026, tel. 52 374 9322 (e-mail: marian.politowicz@pbs.edu.pl).
  • Zorganizowanie grupy szkoleniowej będzie zależało od ilości zgłoszeń i zlecenia realizacji zadania przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.