Inżynieralia 2024 - Dzień 9. Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
25 października 2024

Czas podsumować ostatni dzień #Inżynieraliów2024. Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska gościł u siebie 300 uczniów z różnych szkół średnich z całego województwa. Byliśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem!

W części pierwszej tradycyjnie prezentowaliśmy wszystkie nasze kierunki: architekturę, budownictwo, geodezję i kartografię, inżynierię środowiska. Zaprosiliśmy także młodzież na strefę przemysłu, którą w tym roku przygotowali dla nas: ALSTAL Grupa Budowlana, APRO INVESTMENT, Budimex SA, ODEKA SIMP Ośrodek Doskonalenia Kadr Bydgoszcz, Klimat Solec, KEYENCE, Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania, Studenckie Koło Naukowe „Level Line”. W przestrzeni Auditorium Novum młodzież zwiedzała także wystawy i podziwiała instalacje przygotowane przez Katedrę Architektury.

Druga część Inżynieraliów to już w 100% praktyka - warsztaty przygotowane przez pracowników wszystkich katedr wydziału. Trudno w jeden dzień pokazać wszystkie elementy procesu inwestycyjnego. Niemniej staraliśmy się bardzo i razem z młodzieżą tworzyliśmy m.in. bezpieczne skrzyżowania, sprawdzaliśmy wytrzymałość betonu, robiliśmy skaning laserowy, projektowaliśmy domy, zgłębialiśmy tajniki geotechniki, poznawaliśmy OZE, uczyliśmy się jak zatrzymać deszcz, zajmowaliśmy się energooszczędnością, fotogrametrią oraz uczestniczyliśmy w warsztatach kreatywnych.

Ps. Dziękujemy studentom WBAIiŚ oraz członkom Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WBAiIŚ PBŚ za pomoc w organizacji wydarzenia.