Pierwsze wyposażenie z projektu FERS NU=KA już na WRiB!
10 października 2024

Pierwsze zakupy do nowoczesnych laboratoriów w ramach projektu FERS.01.05-IP.08-0069/23-00 "NOWOCZESNA UCZELNIA = KOMPETENTNY ABSOLWENT – kształcenie dla branż kluczowych na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich" zostały dokonane – Wydział Rolnictwa i Biotechnologii zyskał następujące wyposażenie:
•    Spektrofotometr do pomiaru kątów i dyspersji materiałów,
•    Suszarka rozpyłowa z kompresorem do odwadniania produktów,
•    Enkapsulator niesterylny przeznaczony do wielu zastosowań, w tym do przygotowywania koralików i kapsułek m.in.: przy produkcji żywności, w rolnictwie,
•    Spektrofotometr do pomiarów nanokropli – Nanophotometr, do badań związanych z biologią molekularną,
•    Mikroskopy.
Zakupione sprzęty zostaną wykorzystane podczas prowadzenia zajęć na zmodyfikowanych kierunkach studiów.

Zakupy zrealizowane zostały w ramach projektu FERS.01.05-IP.08-0069/23-00 "NOWOCZESNA UCZELNIA = KOMPETENTNY ABSOLWENT – kształcenie dla branż kluczowych na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich".

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie