4. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji E-NNOVATE 2023
30 maja 2023

30-31 maja na Politechnice Bydgoskiej odbywa się 4. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji E-NNOVATE 2023 organizowana przez firmę IBS Global.
Zaplanowano wiele inicjatyw, szczególnie dla młodzieży, które mają motywować do innowacyjnego myślenia i działania.

Pierwszego dnia targów odbyło się seminarium „O START-UPACH BEZ CENZURY” przybliżające młodym ludziom koncepcję innowacyjnego kreowania produktu będącego odpowiedzią na potrzeby rynku, a także sposoby jej spieniężenia.
Uczniowie szkół średnich i studenci do 25. roku życia mogli wziąć udział w konkursie YOUNG E-NNOVATOR PITCH, podczas którego prezentowali swoje pomysły przed gronem jurorów: naukowców, nauczycieli oraz przedsiębiorców.

31 maja to czas na panel dyskusyjny pt.: Synergia środowisk edukacji i biznesu - możliwości i wyzwania. W panelu wezmą udział przedstawiciele różnych środowisk: przedsiębiorca naukowiec, działacz i uczeń szkoły średniej. Panel ma na celu pokazanie różnych perspektyw i podjęcie próby znalezienia rozwiązań wspierających uczniów na polu zawodowym i osobistym.