AMP w Szachach na Politechnice Bydgoskiej!
28 lutego 2023

Szachy cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem nie tylko w kategorii sportu wyczynowego, ale również jako sport amatorski. Politechnika Bydgoska w budynkach kampusu w ostatnich latach gościła już tysiące zawodników. W tym roku pasjonaci szachów ponownie spróbują swoich sił.

10-12 marca 2023 roku na Politechnice Bydgoskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. Organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Politechnika Bydgoska.

W wydarzeniu udział weźmie niemal 400 zawodników, w tym 106 kobiet i 289 mężczyzn. Politechnika w murach swojej uczelni gościć będzie łącznie reprezentantów 47 drużyn z 55 uczelni. Uczelnie wystartują w kategoriach: Medyczne, Uniwersytety, Społeczno-Przyrodnicze, Techniczne, Niepubliczne, Wychowanie Fizyczne.