"Doktorat wdrożeniowy 2024" - spotkanie informacyjne
13 maja 2024

Szanowni Państwo,

5 czerwca w godz. 11.00-12.30 na platformie Webex odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tegorocznej edycji programu Doktorat wdrożeniowy. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału!

Zgłoszenia na adres konkurs.doktoraty@mnisw.gov.pl można nadsyłać do 31 maja 2024r.

Więcej informacji na stronie MNiSW

13 maja 2024r. MNiSW  uruchamia nabór wniosków w kolejnej ósmej edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”. Nabór wniosków będzie trwał do 14 czerwca 2024r.

Głównym założeniem programu jest rozpoczęcie współpracy firm i uczelni. Efektem powinna być rozprawa doktorska o charakterze wdrożeniowym. Firma wskazuje istotny dla niej problem technologiczny, który będzie przedmiotem badań Doktoranta- pracownika Firmy. Proces badawczy jest  nadzorowanych przez wybranego Promotora. Czas przeznaczony na realizację badań to 4 lata. Pomoc przy realizacji projektu zapewnia Doktorantowi oprócz Promotora Opiekun Pomocniczy wskazany spośród doświadczonych pracowników Firmy.

Wniosek jest składany przez Promotora – kierownika projektu za pośrednictwem systemu OSF
Szczegóły na stronie MNiSW

Wykaz dyscyplin naukowych, w których kształcenie prowadzi Szkoła Doktorska Politechniki Bydgoskiej.

Zalecany kontakt z Przewodniczącym Rady Naukowej Dyscypliny w celu oceny potencjału wdrożeniowego tematu badawczego i możliwości realizowania go w ramach Programu. Dane kontaktowe w zakładce "Znajdź pracownika".

Uwaga!
Przygotowanie wniosku w systemie OSF poprzedza Procedura zgłaszania propozycji projektu obowiązująca pracowników PBŚ:
1.    Autor projektu (w przypadku „Doktoratu wdrożeniowego” - potencjalny promotor) przekazuje do Centrum Nauki Zgłoszenie propozycji projektu wraz z Formularzem oceny kwalifikowalności podatku od towarów i usług (VAT) w projekcie. Wzory dokumentów stanowią załączniki nr 1 i 2  do Zarządzenia Rektora Z.116.2021.2022.
2.    Akceptacja wskazanych dokumentów odbywa się wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu EZD.
3.  W terminie 7 dni roboczych poprzedzających datę zamknięcia naboru, następuje weryfikacja formalna roboczej wersji Wniosku w systemie OSF.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
Centrum Nauki - tel. (52) 374 92 75, e-mail: nauka@pbs.edu.pl

Instrukcja przygotowania i wysłania Wniosku w systemie OSF

PREZENTACJA "Spotkanie informacyjne - DW 2024r."