Drzwi Otwarte 2020 już za nami!
23 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

{gallery}aktualnosci/aktualnosci_2020/drzwi_otwarte_2020{/gallery}

-----------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 22 stycznia 2020 roku od godziny 10:00 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (Kaliskiego 7).

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wykład “Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki”, który wygłosi Dariusz Kulma.

Dariusz Kulma to nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem. Jego pasją jest nauczanie. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez Dariusza Kulmę w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym m.in. tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych, ale opartego na mocnych podstawach psychologii poznawczej. Dariusz Kulma jest autorem kilku projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży”, wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” oraz „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”.

Jest propagatorem idei przyjaznej matematyki, która znalazła odzwierciedlenie m.in. w zbiorach zadań konkursowych z serii „Kwadratolandia”, w których najmłodszych uczniów przez zawiłości matematyczne przeprowadzają stworzeni przez niego bajkowi bohaterowie prosto z krainy Kwadratolandii. Jest również autorem serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”, a dodatkowo prowadzi portal i fanpage dla maturzystów pod taką samą nazwą, z których korzystają uczniowie w całym kraju.

Prywatnie pan Dariusz jest także muzykiem, a jego wielką pasją, oprócz skoków narciarskich, są góry.

Wykłady i warsztaty (zapisy obowiązkowe)

1. Źródła energii odnawialnej - wiatraki w sieci dystrybucyjnej
  2. Elektronika naprawdę dużych mocy – energoelektronika i przekształcanie energii
  3. Ujarzmiony piorun - technika wysokich napięć
  4. Inteligentne instalacje elektryczne
  5. Topienie gwoździ
  6. Laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej (EMC)
  7. Maszyny elektryczne
  8. Komputerowe systemy pomiarowe
  9. Teoria obwodów - Zarządzanie energią elektryczną w gospodarstwie domowym
  10. Pokaz samochodu elektrycznego i ładowarki - Pokaz wraz z omówieniem tematu elektromobilności w Polsce
  11. Łączenie światłowodów o grubości włosa
  12. Pokaz akustyczny sygnałów zmodulowanych
  13. Roboty lego
  14. Wiatrak holograficzny
  15. Drony w akcji
  16. Roboty NAO
  17. Stowarzyszenie Elektryków Polskich
  18. Wykorzystanie dronów - Jak zaprogramować drona własnej konstrukcji?
  19. Fabryka Robotów
  20. Budownictwo zrównoważone – wczoraj, dzisiaj i jutro
  21. Technologia betonu XXI wieku
  22. Plakat ekologiczny
  23. Tkanina w architekturze funkcja i zastosowanie
  24. Oprowadzenie wraz z przekazaniem informacji dotyczących kierunku Architektura Wnętrz. Przegląd i omówienie prac uczniów szkół gimnazjalnych.
  25. Prezentacja laboratorium geodezyjnego oraz omówienie współcześnie stosowanego sprzętu pomiarowego
  26. Współczesny dom – projektowanie z autopsji
  27. Prezentacja stanowisk badawczych z zakresu analizy gruntów
  28. Zasada działania wiertnicy samojezdnej Mini Geolog
  29. Termowizja dla każdego – praktyczne zastosowanie
  30. Energooszczędność w domu jednorodzinnym
  31. Czego NIE widać w kamerze termowizyjnej
  32. Układ mięśniowy drapieżnych
  33. Kinezyterapia w rehabilitacji zwierząt towarzyszących
  34. Zabieg przeprowadzania inseminacji u krów
  35. Winter is coming - mroźne zabawy z ciekłym azotem/Ostre cięcie - przygotowanie preparatów histologicznych/Chodź pomaluj mój świat - barwienie preparatów histologicznych/Schabowy pod lupą - preparaty histologiczne pod mikroskopem
  36. Różnice w żywieniu psów i kotów
  37. Identyfikacja grzybów mikroskopowych wyizolowanych z próbek środowiskowych
  38. Fabryka sera w żołądku (badanie aktywności podpuszczki)
  39. Nasz przyjaciel Hector- honorowy krwiodawca (nauka pobierania krwi od sztucznego szczura)
  40. Proces przygotowania sianokiszonki
  41. Zasady prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej
  42. Hibernacja - technologia przyszłości?
  43. Pszczoła miodna w życiu człowieka
  44. Wpływ rolnictwa na rozwój kultury i cywilizacji ludzkiej
  45. Nanotechnologia dookoła nas. Co warto wiedzieć?
  46. Przystosowanie roślin do różnych warunków środowiska przyrodniczego
  47. Architektura krajobrazu - kreowanie przyjaznej przestrzeni
  48. Chryzantemy – z Chin do Bydgoszczy
  49. Elementy botaniki na kierunkach studiów realizowanych przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii
  50. Zboża prymitywne i zioła – powrót do przeszłości
  51. Biblioteka 24/7- zasoby elektroniczne w BG UTP
  52. Znaczenie pieniądza w świecie globalnym
  53. Kreatywność – klucz do sukcesu w biznesie

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać pod numerami telefonów: 52 374 92 69 lub 52 374 99 68 lub mailowo: michal.grzybowski@utp.edu.pl lub kinga.bromberek@utp.edu.pl. Zapraszamy także do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez Wydziały UTP.