Duży sukces UTP
07 grudnia 2020

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w kolejnej dyscyplinie naukowej.

Na podstawie wniosku przygotowanego na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, naszemu Uniwersytetowi decyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów 28 września przyznano uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.
Jest to już czwarta dyscyplina naukowa w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych i siódma w ogóle, gdzie nasza uczelnie nadaje stopnie naukowe doktora. Ponadto UTP posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w trzech dyscyplinach.
Sukcesywny wzrost liczby dyscyplin z uprawnieniami do nadawania stopni naukowych – doktora i doktora habilitowanego – wpływa na wzmocnienie pozycji i znaczenia Uniwersytetu wśród uczelni technicznych i rolniczych w Polsce.

GRATULUJEMY!