Inżynieralia na Wydziale Sztuk Projektowych
16 października 2023

16 października spotkaliśmy się na Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej, gdzie razem z uczniami szkół średnich sprawdzaliśmy jak studiuje się na kierunkach artystyczno-projektowych:

🟡 ARCHITEKTURA WNĘTRZ

🟠 KOMUNIKACJA WIZUALNA

🔴 WZORNICTWO

Młodzieży został także zaprezentowany całkiem nowy kierunek studiów, nad którym obecnie pracuje Wydział Sztuk Projektowych: PROJEKTOWANIE UBIORU I BIŻUTERII. Ta propozycja prawdopodobnie pojawi się w ofercie dydaktycznej Wydziału w kolejnym roku akademickim.

Pierwszą część wydarzenia muzycznie urozmaicił set DJ-ski przygotowany przez Nataszę Cazac. W części drugiej uczniowie ostatnich klas liceów i techników zostali zaproszeni do pracowni wydziałowych, gdzie zobaczyli zupełnie nowy świat: kreacji, projektowania, wyobraźni, designu, wnętrz, komunikowania się za pomocą obrazów, wzornictwa, rzeźby.

To był bardzo inspirujący dzień!