Konferencja „Ars Docendi – wsparcie potencjału dydaktycznego uczelni”
26 września 2023

Trwa V Konferencja „Ars Docendi – wsparcie potencjału dydaktycznego uczelni”, organizowana w dniach 25-26 września przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Politechnikę Bydgoską reprezentuje zespół w składzie: Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, dr inż. Grażyna Gozdecka, prof. PBŚ, dr Dominika Muszyńska-Jeleszyńska i dr inż. Katarzyna Kachel.

Konferencję zorganizowano dla osób zainteresowanych budowaniem kultury jakości w szkołach wyższych, profesjonalizacją roli nauczyciela akademickiego oraz rozwojem kompetencji dydaktycznych pracowników uczelni.

Zespół pod kierownictwem Pani Prorektor wygłosił referat pt. „Doskonali dydaktycy na Uczelni Technicznej – czy to możliwe”. Wystąpienie było podsumowaniem projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który realizowany był na naszej Uczelni w terminie 01.07.2022 – 30.09.2023.