19 czerwca 2024

8 czerwca 2024 odbyła się II Ogólnopolska Konferencja „Bydgoszcz Smart City: Rozwiązania, realizacje i perspektywy rozwoju”. Zaprezentowano na niej nowatorskie rozwiązania w branży wod-kan, które zmieniają Bydgoszcz w inteligentne miasto. Dyskusje koncentrowały się na wyzwaniach klimatycznych i adaptacji miasta do zmieniających się warunków.

Konferencję podzielono na dwa bloki:

1️⃣ "Wodna przyszłość miasta: innowacje i adaptacja" – gdzie omówiono projekty związane z kanalizacją deszczową i zbiornikami retencyjnymi.

2️⃣ "Rozwiązania Smart w sektorze wodociągowym" – prezentacja innowacji takich jak mikroturbiny w wodomierzach i systemy ekspertowe wspierane przez uczenie maszynowe. Zarządzanie całym systemem wspiera więc sztuczna inteligencja. Druga część konferencji odbyła się z udziałem dr hab. inż. Tomasz Andrysiaka, prof. PBŚ oraz dr inż. Damiana Ledzińskiego z Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Konferencji towarzyszyła wystawa prac studentów Architektura PBŚ Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.