Konferencja Prorektorów w Bydgoszczy
09 czerwca 2022

Od 13 do 15 czerwca 2022 roku w Bydgoszczy odbędzie się Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych. Gospodarzem wydarzenia jest Politechnika Bydgoska.

Ponad 30 prorektorów dyskutować będzie o wyzwaniach stojących przed szkolnictwem wyższym. Tematyka zjazdu obejmuje zagadnienia związane m.in. z warunkami i zasadami akredytacji studiów, współpracy z Polską Komisją Akredytacyjną czy Komisją Akredytacji Uczelni Technicznych. Spotkanie poświęcone będzie także budowaniu marki uczelni oraz tworzeniu atrakcyjnych programów kształcenia.

15 czerwca br. prorektorzy wezmą również udział w Uroczystym Posiedzeniu Senatu Politechniki Bydgoskiej w ramach przypadającego wówczas Święta Uczelni.

Zebrania prorektorów ds. kształcenia i studenckich uczelni technicznych stanowią platformę dyskusji i wymiany doświadczeń. Odbywają się dwa razy w roku w różnych uczelniach.