Konferencja „Uczelnie Przyszłości – nowe możliwości w zakresie kształcenia”
20 lutego 2024

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Ryszard Koziołka oraz Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr Jacek Orzeł serdecznie zapraszają na konferencję prezentującą doświadczenia z realizacji projektu pn. „Uczelnie Przyszłości – nowe możliwości w zakresie kształcenia”.

W projekcie przez 8 miesięcy uczestniczyło 20 studentów i studentek Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach korzystając ze wsparcia mentorskiego, specjalistycznych kursów, a przede wszystkim realizując swój własny pomysł innowacyjno-wdrożeniowy. Pilotaż pokazał, że otwarcie na pomysły młodych ludzi oraz umożliwienie im realizacji swoich często bardzo ambitnych pomysłów projektowych jest rozwiązaniem adekwatnym do ich potrzeb i możliwości edukacyjnych.

Projekt realizowany był przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach ze środków Funduszy Europejskich – Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

W ramach konferencji planowane są:

•     Prezentacje: m.in. „Wdrożenie modelu edukacji spersonalizowanej Uczelni Przyszłości – wyzwania i szanse”;
  •     Panel: Trójki Uczelni Przyszłości nowe role w modelu edukacji spersonalizowanej;
  •     Prezentacje: Ocena modelu edukacji spersonalizowanej Uczelni Przyszłości - wyniki ewaluacji i dalsze plany – Uczelnie Przyszłości jako innowacja społeczna;
  •     Warsztaty: Jak wdrażać model edukacji spersonalizowanej Uczelnie Przyszłości? (dostępne tylko w formule stacjonarnej);
  •  Rozmowy o możliwości rozszerzenia pilotażu na kilkanaście uczelni, o jego założeniach i sposobach wdrażania projektu w ramach obowiązujących ram prawnych.

Konferencja odbędzie się 27 lutego 2024 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w formule hybrydowej. Stacjonarnie liczba miejsc jest ograniczona do 2 osób z jednej uczelni. Miejsca online nie są limitowane.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja:

•     Zgłoszenia do udziału w konferencji w formule stacjonarnej (prezentacje i warsztaty) przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj;
  •     Zgłoszenia do udziału w sesji prezentacji w formule zdalnej przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

Zaproszenie - Uniwersytet Śląski

Agenda konferencji - 27.02.2024