Koronowo-wizja rewitalizacji obszarów nadrzecznych
01 lutego 2024

Prorektor ds. rozwoju, dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ uczestniczył w podpisaniu porozumienia intencyjnego, dotyczącego współpracy przy organizacji konferencji pn. „Koronowo-wizja rewitalizacji obszarów nadrzecznych”.

Porozumienie było wielostronne i podpisali je także: Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Stanisław Drzewiecki oraz Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dr. hab. inż. Markiem Macko, prof. uczelni.

Konferencja odbędzie się 19-20 marca 2024 r. w Koronowie - Pieczyskach. Celem wydarzenia jest wskazanie dobrych praktyk oraz wyłonienie szerokiego kręgu podmiotów wspierających Gminę Koronowo w celu zaplanowania i przeprowadzenia zagospodarowania części obszaru miasta przyległego do koryta Brdy.