Krajowe Dni Pola 2020
22 czerwca 2020

W minioną sobotę rozpoczęły się Krajowe Dni Pola 2020 - ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego rolnicy z regionu i kraju mogli zapoznać się z rozmaitymi rodzajami zbóż i roślin uprawowych wysianych na poletkach doświadczalnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Rolnictwa Doświadczalnego.

Jest to również miejsce wymiany doświadczeń pomiędzy nauką, biznesem i rolnikami-praktykami.

W sobotę 20 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie czterodniowego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa – dr Janusz Wojciechowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister ds. rolnictwa i rozwoju wsi - dr Ryszard Kamiński oraz rektor naszej uczelni - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński.
Jako uczelnia zaprezentowaliśmy ofertę naukową i dydaktyczną Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej. Duże zainteresowanie ze strony odwiedzających budziło pole chorób roślin zbożowych oraz deszczownia mostowa. Nasze stoisko odwiedzili zaproszeni goście z unijnym komisarzem ds. rolnictwa - dr Januszem Wojciechowskim.

Impreza trwa do 23 czerwca i jest transmitowana online na kanale YouTube – Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

{gallery}galerie/minikowo2020{/gallery}