Liderzy Innowacji z UTP
04 listopada 2020

Lider Innowacji Pomorza i Kujaw to coroczny konkurs, w którym prezentowane są innowacyjne rozwiązania technologiczne, produktowe i usługowe – firm i ośrodków badawczych z regionu kujawsko-pomorskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do tegorocznej edycji zgłoszono 61 innowacyjnych rozwiązań. Wśród nagrodzonych znaleźli się również naukowcy z naszej uczelni.

Trzy wyróżnienia otrzymał respirator CoViVENTIL UCM01 przygotowany przez uczelnianą spółkę celową IBMED VENTIL Sp. z o.o.:

• Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bydgoszczy,
  • Certyfikat „Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” w kategorii Biznes,
  • Wyróżnienie w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2019 w kategorii przedsiębiorstwo akademickie.

Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2020 w kategorii jednostka naukowa/zespół badawczy zdobyła Katedra Technik Wytwarzania z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego za rozwiązanie pod nazwą: „Rozwój technologii wytwarzania kompozycji polimerowych z recyklatem gumy oponowej w kierunku poszukiwania nowych produktów”.

Gratulujemy!